Свен Нурдквіст – автор цієї серії книг – це шведський художник і письменник. За мотивами серії про Петсона і Фіндуса знято мультфільми і навіть зроблено комп’ютерні ігри.
Ці книжки – той випадок, коли все чудово: і текст, і ілюстрації, адже їхній автор – одна й та сама людина. Свен Нурдквіст постарався на славу: історії смішні, зворушливі, місцями повчальні (причому і для дітей, і для батьків) і дуже життєві.
Петсон – це старий, який живе в невеличкому селі десь далеко від цивілізації, він приклад для наслідування для всіх дорослих: добрий, терплячий, винахідливий і просто найкращий друг.
А Фіндус – його кошеня, яке вміє говорити. Фіндус – це, звісно, збірний образ дітей (особливо, хлопчаків) – ми з чоловіком згадуємо про нього щоразу, коли наші діти приходить із ранку раніше пострибати на нашому ліжку)))) Він пустотливий, цікавий, дуже впертий і по-дитячому безпосередній.
Рекомендуємо починати читати ці книжки з 3х років, і вони настільки захопливі, що нам довелося викупити майже всю серію, і дозовано видавати щомісяця, закріплюючи інтерес у дитини.
Книжки можна читати в будь-якому порядку.
У нас найперша була “Переполох на городі”.
В ній Фіндус сіє городину, а котик Фіндус вирішив посадити котлету.
Всі книжки великого формату, з великими картинками на сторінках, де можна роздивлятися нескінченно різні дрібні деталі. Для дитини такого віку це, безумовно, величезний плюс. Вона не встигає втомитися поки мама чи тато читає сторінку.
“Пакетик, що блукає” у нас теж був. Ми робили з великого паперового – дірочки для очей.
Наступна з серії, яку ми придбали була книга “Полювання на лиса”.
Найбільш «винахідлива» книжка серії, що стимулює політ фантазії та конструювання механізмів)
Книга «Полювання на лиса», якщо не помиляюся, перша, на яку було знято мультфільм. Тут ми побачимо ще одного героя – сусіда Густавсона, людину похмуру і сердиту. І дізнаємося, що потрібно зробити, щоб налякати лиса.
Наступна книга і не менш цікава: “Фіндус іде з дому”
У цій книжці більше дізнаємось про Фіндуса, наприклад те, що він – це непосидюче кошеня, якому не сидиться на місці (і яке раптом вирішило переїхати), а Петсон – знову ж таки, який полюбляє що-небудь винаходити (наприклад, новий дім для Фіндуса зі старого туалету).
У кінці книжки є така шпаргалочка.
Для повноти картини ми потім придбали іншу книгу видавництва Богдан: З Фіндусом цілий рік.
Книга наповненна цікавими аняттями, експерементами, рецептами і багато багато чого іншого.
Нам не вистачає книжок «Готуємо разом із Петсоном і Фіндусом» і «Пісенник Петсона і Фіндуса» але поки в українському перекладі їх не бачили.
Сподіваюся, після нашого огляду вам захотілося прочитати хоча б одну з цих книг. А може, ви вже щось читали? Наостанок хочу сказати, що сторінки дуже хорошої якості, обкладинка цупка (для діток, які активно гортають і нетерпляче перегортають листочки).